Sytuacje kryzysowe
- akceleracja rozwoju umysłu

Wykonanie grafiki - Dorota Krzyżanowska - www.galeria108.pl

Warsztat rozwijania kompetencji umysłowychdiagnozowanie przyczyn i skutków kryzysów
analiza SWOT w sytuacjach kryzysowych
narzędzia stabilizacji ciała i umysłu

W programie m.in.:
- zarządzanie ryzykiem śmierci
- praca z traumami po utracie bliskich
- ergonomia podejmowanych działań
- ćwiczenia wspierające osoby chore terminalnie
- wzmacnianie układu nerwowego


Życie obfituje w kryzysy, trudne sytuacje i nieprzewidywalne zwroty wydarzeń. Możemy pozwolić, żeby nas pochłonęło i wciągnęło jak w tryby maszyny bezlitośnie i boleśnie miażdżąc dowolne wyobrażenia i oczekiwania.

Możemy też pogłębiać swoje zdolności adaptacyjne, nauczyć się lepiej radzić sobie z czymś - co i tak nieuniknione… jeśli chcemy żyć w zgodzie z samym sobą, ze swoją wewnętrzną prawdą, niejednokrotnie przyjdzie nam zmierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami, w których stawką jest wszystko co mamy, co jest - całe nasze życie.

Jest źle, ekonomia się nie sprawdza, emocje sięgają już zenitu, wszędzie wyczuwa się przenikający smak kryzysu. Cynicy dokładają swoją szczyptę prochu do ognia mówiąc, że dobrze to już było. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas bardzo intensywne zmiany, które albo już czujemy, albo staramy się jeszcze wypierać ich istnienie.

Nie zmienia to jednak rosnących cen, przepychu nikomu niepotrzebnych produktów, kończących się surowców, nakręconego tempa pracy - życia, wydarzeń zaciemniających nam widzenie i rozpoznawanie sytuacji. Nasz wielki cywilizacyjny Tytanik już tonie. Słychać jednak jeszcze orkiestrę w tle i goście niefrasobliwie krzątają się po kątach.

Pozostaje tylko pytanie, czy jest już wystarczająco źle żeby coś zmienić, czy jeszcze wytrzymamy - poczekamy? W moim odczuciu, w obecnych czasach warto jest rozwijać swoje kompetencje z zakresu adaptacji do sytuacji kryzysowych, jednocześnie wykorzystując je jako paliwo - akcelerator w swoim rozwoju osobistym. Czy chcemy czy nie, żyjemy w sytuacji, w której jesteśmy - możemy jedynie ją zręcznie zagospodarować bądź też ulec pokusie, że tak musi być…


To nie droga jest trudna
to trudności są drogą...

Pozytywny
Kontakt

grafika-dorota-krzyzanowska-galeriakkb3 Phone:(48)500508565
E-mail: hakun@tlen.pl
Pozytywny Rozwój
Seweryn Ebertowski
www.pozytywnyrozwoj.pl