Pozytywny rozwój
autorskie programy szkoleniowe

Wykonanie grafiki - Dorota Krzyżanowska - www.galeria108.pl
Pozytywny rozwój jest zestawieniem kilku projektów, autorskich programów szkoleniowych ukierunkowanych na rozwój ludzi, instytucji jak i organizacji.

Wszystkie prezentowane programy stanowią sprawdzoną w praktyce skuteczną i efektywną formę pracy dające bardzo konkretne rezultaty w postaci poprawy jakości funkcjonowania ludzi, poczucia sensu podejmowanych działań, scalenia zespołów i ostatecznie wydajniejszej i skuteczniejszej pracy przy zachowaniu pełnej satysfakcji z realizowanych zadań prywatnie - jak i zawodowo.


Pozytywny rozwój - co to znaczy w praktyce?

Malarstwo - Stefania Krzyżanowska - www.galeria108.pl W Korei zapisywano kiedyś władcę znakiem trzech równolegle ułożonych kresek. Oznaczało to człowieka, który potrafi jednocześnie pogodzić jak i funkcjonować w trzech światach.

 • Przeszłość - świat przodków.
 • Teraźniejszość - świat teraźniejszy.
 • Przyszłość - świat, do którego zmierzamy.
Tylko osoba, która jest w stanie harmonijnie funkcjonować uszanowując te trzy światy jednocześnie, była w stanie zostać władcą. W innym przypadku jego decyzje i działania godzące w harmonię jakiegokolwiek z trzech światów - przynosiły fatalne długoterminowe skutki.

Zastosowanie w praktyce

Malarstwo - Stefania Krzyżanowska - www.galeria108.pl
W naszej pracy także stawiając każdy krok, pilnujemy aby uszanować przeszłość, która doprowadziła nas do tego punktu.

Na ile tylko możemy, jesteśmy uważni - tu i teraz - tak aby świadomie i w pełni wykorzystać, każdą chwilę jaką mamy do dyspozycji.

Podejmując każdą decyzję uważnie spoglądamy w przyszłość i konsekwencje naszych działań za dziesiątki lat uzyskując wewnętrzny spokój i pewność, że niezależnie od tego ile mamy czasu - wykorzystujemy go najefektywniej i najwłaściwiej jak tylko możemy.

Praktyczne Korzyści

Malarstwo - Stefania Krzyżanowska - www.galeria108.pl
Korzyści wypływające z przemyślanej struktury rozwoju umysłu, właściwego kierunkowania naszego życia są głębokie i wielopłaszczyznowe:
 • każdego dnia wiemy dlaczego coś robimy i całym sobą odczuwamy z tego tytułu spełnienie
 • stale jesteśmy gotowi odejść, mając poukładane sprawy doczesne, żyjąc w pełni, nie odkładając czegokolwiek na "za 10 lat" uzyskując tym samym wewnętrzny spokój i pewność każdego postawionego kroku na drodze życia
 • pasja i radość działania towarzyszą nam w każdym momencie naszego życia, jak dodatkowy żagiel napędzając nas w chwilach zmęczenia, zwątpienia i braku nadziei.

Decyzja - praktyczne konkretne działanie

Malarstwo - Stefania Krzyżanowska - www.galeria108.pl
 • Każdy sam potrzebuje zadać sobie pytanie,
  ile dla niego jest warte w pełni świadome
  i spełnione życie.
 • Na koniec pozostaje odpowiedzenie sobie na pytanie
  - czy mam w sobie dostatecznie dużo zrozumienia,
  dojrzałości i determinacji by po nie sięgnąć
 • - i zrobić to...

Żyj - tak jak byś miał umrzeć jutro
Marz - tak jak byś miał żyć wiecznie

Pozytywny
Kontakt

grafika-dorota-krzyzanowska-galeriakkb3 Phone:(48)500508565
E-mail: hakun@tlen.pl
Pozytywny Rozwój
Seweryn Ebertowski
www.pozytywnyrozwoj.pl